UZAKTAN EĞİTİM

UZAKTAN  EĞİTİM

Uzaktan eğitim, internet teknolojisinin getirdiği imkânlardan faydalanılarak, zaman ve mekandan tamamen bağımsız, ailenin kurumumuza gelme zorunluluğu olmadan, canlı, bilgilerin görüntülü ve/veya sesli verildiği, konuların tartışıldığı, kolay ulaşılabilir ve yenilikçi bir eğitim sistemidir. Aile merkezli olarak sürdürülen uzaktan eğitim ile aileler gereksinim duydukları her konuyu konuşma olanağına sahip olmaktadırlar.

Uzaktan Eğitim Özellikle;

  • Kurumumuza ulaşım ve zaman sınırlılığı nedeniyle gelemeyen aileler için,
  • Yaşadığı şehirde almak istediği eğitimi veren kurum bulamayan aileler için,
  • Yurt içi/ yurt dışı tatilde, seyahatte olan aileler için,
  • Sürekli öğrencimiz olup, bilgi alma gereksinimi 10-15 dk.dan daha uzun sürecek velilerimiz için,
  • Çocuğu kurumumuzda eğitim almasına karşın çalışma koşulları nedeniyle kurumumuza gelmekte güçlük çeken ailelerimiz için,
  • Başka bir kurumda eğitim almakta olup çocuğunun programıyla ilgili öneri almak isteyen aileler için,
  • Yüzyüze eğitimde gereken ulaşım, konaklama, barınma, beslenme gibi ek harcamaları karşılamakta güçlük çeken aileler için,
  • Başka bir kurumda çalışıp eğitim danışmanlığı almak isteyen öğretmenler için uygundur.

Kurumumuzun çalışma saatleri içinde (hafta içi 8.30-17.30, cumartesi 9.00-14.00) gerçekleştirilen bu hizmet ile her yaştaki çocuğunuzun/öğrencinizin eğitim programı, gelişimsel süreçleri, davranışsal özellikleri ve gereksinim duyulan her konuda bilgi ve öneri alma olanağı bulunmaktadır.

Bu eğitim sürecinde iletişim ve eğitim, kurumumuzda eğitim alan öğrencilerimizin programlarını hazırlayan, eğitim danışmanlığını yapmakta olan ve aile eğitimlerini veren kurucu ortaklar Yrd. Doç. Dr.Aynur Akıncı Aydoğan, Yrd.Doç. Dr. Şebnem Gümüşcü Tuş, Dr. Neslihan Kuloğlu Türker tarafından senkron e-öğrenme yöntemi ile (aile ile eğitimci fiziksel olarak farklı mekanlardayken eş zamanlı olarak) gerçekleştirilecektir.

Bunun için bilgisayarınızda skype yazılımının yüklü, kamera ve/veya mikrofonun sorunsuz çalışıyor  olması gerekmektedir.

Uzaktan eğitim hizmetimizden yararlanmak için sekreterliğimizi arayarak bağlantı kurabilir ve  görüşmek istediğiniz zaman dilimini belirtebilirsiniz.

ayınetkinliği